digi detox logó

Segíts, hogy a gyerekek biztonságban legyenek a digitális világban!

Támogasd a munkánkat, és legyél te is a Digi Tanoda adománygyűjtő nagykövete!

Hogyan segíthetsz?

Idén is útnak indítjuk Digi Detox adománygyűjtő kampányunkat! A befolyt adományokból tanári béreket tudunk fizetni, ami lehetővé teszi, hogy minél több gyerekhez eljuttassuk foglalkozásainkat, minél több gyerek legyen a digitális eszközök tudatos használója, és legyen tisztában azzal, hogy milyen veszélyek leselkednek rá az online világban. Segíts minket adománnyal, és legyél te is Digi Detox nagykövet, hogy minél többekhez eljusson a kampány híre!

Segíts adománnyal!

Akár egy kisebb összeggel is hozzájárulhatsz, hogy minél több ingyenes foglalkozást tudjunk megszervezni. Ha megteheted, köszönjük, ha adományoddal segíted, hogy ki tudjuk fizetni a tanári béreket, és meg tudjuk venni a foglalkozásokhoz szükséges eszközöket.

powered by stripe
Adományozott összeg
Adományozás gyakorisága
Kislány digi tanoda

Legyél te is Digi Detox nagykövet!

Ha segítenél, hogy minél több emberhez eljusson a Digi Detox kampány híre, legyél te is Digi Detox nagykövet!

Próbáld ki velünk egy héten keresztül, hogy milyen az, ha valamelyik felesleges digitális szokásod helyett feltöltőbb, egészségesebb elfoglaltságot választasz, és oszd meg az élményeidet az ismerőseiddel!

Lehet, hogy sokat görgeted a közösségi médiát vagy online játékokat játszol? Esetleg sorozatfüggő vagy? Mi lenne, ha helyette elmennél sétálni, futni, kötnél egy sálat a közeledő télre vagy meditálnál?

Ha szeretnél csatlakozni a kampányhoz nagykövetként, írj nekünk erre a címre a részletekért: info@digitanoda.org

A kampány augusztus 26. és szeptember 15. között zajlik.

digi detox logó2
Digi detox poszt

Hírlevél feliratkozás

Ha szeretnél rendszeresen hallani rólunk, iratkozz fel hírlevelünkre!

Mivel foglalkozik a Digi Tanoda?

Játékos formában tanítunk digitális készségeket és biztonságos internethasználatot. A délutáni foglalkozások azokat a készségeket erősítik, amelyek felkészítik a diákokat a digitális világ eszközeinek kritikus és biztonságos használatára, segítik őket a tanulásban, és hozzájárulnak ahhoz, hogy tudatos, tájékozódni képes állampolgárok váljanak belőlük.

Tartalomkészítés

A foglalkozásokon a gyerekek nemcsak passzív befogadói, hanem aktív alakítói is lesznek a digitális térnek: a weboldalkészítéstől a játékos programozásig.

Együttműködés

A gyerekek megtanulják, hogy érdemes kommunikálni a digitális világban, és hogy tudnak a leghatékonyabban együttműködni egy közös célért.

Problémamegoldás

A digitális eszközök használatával a gyerekek a legkülönbözőbb kérdésekre keresnek és találnak válaszokat.

Biztonság

A gyerekek megismerik a digitális tér veszélyeit. Megértik, hogy a magukról megosztott információnak milyen következményei lehetnek. Megtanulják, hogyan őrizhetik meg adataik biztonságát.

Adatértelmezés

A gyerekek megtanulják megkülönböztetni a releváns információkat az irrelevánsaktól. A valós információkat a valótlanaktól.